ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6"
4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, image 1 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, image 2 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, image 3 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, image 4 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, image 5 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, image 6 of 6
Image is for illustrative purposes only
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, thumbnail 1 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, thumbnail 2 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, thumbnail 3 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, thumbnail 4 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, thumbnail 5 of 6
  • ASUS BR1100CKA | N4500 | 11.6" | 4 GB | 128 GB SSD | Win 11 Pro | ES, thumbnail 6 of 6
Product is currently out of stock
Discover more ASUS Laptops
  • Storage
    128 GB
  • Memory Type
    SSD
  • RAM Size
    4.0 GB
    DDR4
  • Screen Size
    11.6 "
    1366 x 768
  • Processor
    Intel Celeron N4500
    1.10 GHz
  • Number of Cores
    2
Backlit keyboard
no
Brand
ASUS
Colour
grey
Connectivity
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0
Connectors
USB-C 3.1, USB-A 3.0, USB-A 2.0, Gb LAN, HDMI 1.4, Audio in/out, Cardreader
Dimensions
295 x 19.9 x 205 mm
Display
60 Hz
Graphics Card
Intel UHD Graphics
Keyboard layout
ES (Spanish)
Memory Type
SSD
Miscellaneous
no
Note
Number of Cores
2
Numpad
Operating System
Windows 11 Professional
Optical Drive
Processor
Intel Celeron N4500
Processor Clock Speed
1.10 GHz
RAM Size
4.0 GB
RAM Type
DDR4
Resolution
1366 x 768
Screen Size
11.6 "
Storage
128 GB
Touchscreen
Webcam
yes
Weight
1260.0 g
Description
Your refurbed product
ASUS BR1100CKA - Description
Upgrade your daily routine and support a greener future with the refurbished ASUS BR1100CKA. This compact 11.6” laptop fits perfectly into busy lives-whether you’re powering through schoolwork, working remotely, or catching up on your favourite series. Reliable, practical, and sustainable, this ASUS laptop delivers the essentials without compromise, making it a smart pick for eco-conscious shoppers and savvy deal-seekers alike.
Why Choose the Refurbished ASUS BR1100CKA?
Key Features at a Glance
  • Crisp Visuals: Enjoy clear visuals on the 11.6” display-ideal for presentations, streaming, and browsing.