LG 55NANO759PA | 55"
black
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, image 1 of 5
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, image 2 of 5
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, image 3 of 5
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, image 4 of 5
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, image 5 of 5
Image is for illustrative purposes only
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, thumbnail 1 of 5
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, thumbnail 2 of 5
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, thumbnail 3 of 5
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, thumbnail 4 of 5
  • LG 55NANO759PA | 55" | black, thumbnail 5 of 5
Product is currently out of stock
Discover more TVs
Audio
2 x 10 Watt
Brand
LG
Colour
black
Connectivity
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0
Connectors
2 x USB-A 2.0, LAN, 3 x HDMI 2.0, CI+ 1.4, Digital Audio out, 3.5 mm Audio out, eARC
Dimensions
1235 x 774 x 232 mm
Display
LCD
Energy Label
G
Note
Operating System
WebOS 6.0
Resolution
3840 x 2160 (4K UHD)
Screen Size
55.0 "