Inga omdömen än

Var inte orolig, våra produkter genomgår omfattande tester. Dessutom har du 30 dagar på dig för att få en fullständig återbetalning, inga frågor ställda.

Fortfarande osäker?

Produktdetaljer
FAQs

Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator
vit

  • Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator | vit, image 1 of 3
  • Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator | vit, image 2 of 3
  • Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator | vit, image 3 of 3
Bilden är endast för illustrationssyfte
  • Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator | vit, thumbnail 1 of 3
  • Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator | vit, thumbnail 2 of 3
  • Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator | vit, thumbnail 3 of 3
Produkten finns för närvarande inte i lager
Upptäck mer Säsong
Dimensioner
235 x 420 x 620 mm
Effekt
2400 Watt
Färg
vit
Märke
Olimpia Splendid
Vikt
11000.0 g

Din nya refurbed-produkt

Refurbed-produkter är mer hållbara och upp till 40% billigare jämfört med att köpa nytt. Du får minst 12 månaders garanti med refurbed och kan alltid testa din produkt gratis i 30 dagar.

Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator - Beskrivning

Välkommen till ett bekvämare och mer hållbart hem med Caldorad 9TT 99617 Oljekylare från Olimpia Splendid. Den här rekonditionerade oljeelementet ger dig värme när du behöver det som mest – från kyliga höstmorgnar till riktigt kalla vinterkvällar. Genom att välja en rekonditionerad oljekylare tar du ett aktivt steg mot en mer hållbar vardag och minskar samtidigt din miljöpåverkan. 🌱

Varför välja Caldorad 9TT 99617 Oljekylare?

Ett hem ska kännas tryggt, varmt och inbjudande. Denna oljekylare kombinerar kraftfull värme med smart, genomtänkt design och gör varje rum snabbt behagligt. Låt dig inspireras av värmen och spara både energi och miljö!

Fördelar du märker direkt:

  • Snabb och jämn värme: Den höga effekten på 2400W värmer snabbt upp större ytor såsom vardagsrum, sovrum eller hemmakontor.
  • Tyst drift: Njut av ett varmt rum utan irriterande ljud – perfekt för lugna kvällar eller när du behöver fokusera på arbete och studier.
  • Enkel att flytta: Smidig storlek och greppvänliga handtag gör det lätt att förflytta elementet dit det behövs som mest.
  • Lång livslängd: Professionellt rekonditionerad för pålitlig funktion och trygg användning säsong efter säsong.
  • Miljösmart val: Genom att återanvända produkter minskar du både avfall och klimatavtryck. Ett klokt steg mot ett grönare hem!

Typiska användningsområden

Vare sig du bor i villa, lägenhet eller behöver värme i sommarstugan, anpassar sig Caldorad 9TT 99617 enkelt till dina behov. Perfekt för: - Extra värme i sovrum eller vardagsrum under vintern - Snabb uppvärmning av arbetsrum och kontor - Tillfällig värmekälla i uterum när hösten närmar sig - Trygg och stabil bakgrundsvärme i barnrum

Q&A – Vanliga frågor om rekonditionerad oljekylare

Hur säker är en rekonditionerad oljekylare?
Alla våra produkter är noggrant testade och rengjorda, så du kan alltid lita på både prestanda och säkerhet.

Kan jag flytta oljekylaren mellan olika rum?
Absolut! Tack vare den praktiska designen går det snabbt och enkelt att flytta elementet dit du behöver värme.

Hur bidrar Caldorad 9TT 99617 till en mer hållbar livsstil?
Genom att välja rekonditionerad minskar du resursslöseri och ger produkter nytt liv, istället för att köpa nytt.

Trygghet och garanti

Du får alltid minst 12 månaders garanti och 30 dagars fri retur när du köper din oljekylare hos oss. Känn dig trygg och nöjd med ditt val – både för hemmet och miljön.

Gör ditt hem varmare, smartare och mer hållbart med Caldorad 9TT 99617 Oljekylare – ett val som känns rätt i både hjärta och plånbok.

Vår refurbed förnyelseprocess

Alla refurbed-produkter går igenom en förnyelseprocess som består av upp till 40 steg tills de är som nya igen - vi har lyft fram 5 viktiga steg nedan:

Försäljare köper använda produkter

1. Försäljare köper använda produkter

Rensning av data

2. Rensning av data

Rekonditionering av defekta komponenter

3. Utbyte av defekta komponenter

Yttre bearbetning

4. Yttre bearbetning

Försäljning via refurbed

5. Försäljning via refurbed

Vad är refurbed?
Refurbed är en digital marknadsplats för rekonditionerad elektronik. En refurbed Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator fungerar som en ny men är mycket billigare. Hur kan det komma sig? Så fort våra återförsäljare har fått in en använd produkt tar deras experter den igenom en förnyelseprocess på 40 steg. Det här görs med alla produkter för att försäkra att de både fungerar och ser ut som nya. Det betyder att vi kan erbjuda värdefulla profukter som är mer hållbara.
Varför ska jag köpa min Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator hos refurbed?
Med en Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator från refurbed får kan du inte bara spara upp till 40% billigare jämfört med en ny, men du handlar också mer hållbart! Dessutom ger vi dig alltid minst en 12 månaders garanti och 30 dagars gratis provperiod där du kan skicka tillbaka telefonen och få pengarna tillbaka. Det betyder att du sparar pengar och får möjlighet att testa produkten så att den passar perfekt för dig. Inte nog med det, vi planterar ett träd i ditt namn för varje såld produkt.
Varför är en Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator så billig hos refurbed?
Alla våra återförsäljare är specialiserade på specifika varumärken. De köper oftast stora organisationers utrustning i stora volymer till låga priser. Deras specialitet gör förnyelseprocessen väldigt effektiv vilket resulterar i helt förnyade produkter som är upp till 40% billigare än nya produkter.
Vad exakt betyder de olika produktkategorierna?
refurbed Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiators fungerar som nya enheter och har därför inga funktionella begränsningar. Enheternas visuella skick kan väljas baserat på dina behov. Vilka är de visuella kategorierna?

Premium (AA-Grading)
Premium Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiators är visuellt identiska med nya, utan synliga tecken på slitage eller användning. Inga repor, skråmor, bucklor eller fläckar på kroppen eller skärmen.
Utmärkt (A-Grading)
Utmärkt Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiators har inga bucklor, repor eller tecken på slitage synliga från ett avstånd på 30 cm - varken på kroppen eller på displayen.
Väldigt bra (B-grading)
Väldigt bra Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiators kan ha minimala bucklor, repor eller slitage på kroppen som kan ses från 30 cm avstånd. Det kan finnas mikrorepor på displayen/skärmen, men dessa är inte synliga när displayen är på.
Bra (C-Grading)
Bra Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiators har synliga tecken på användning såsom repor och/eller bucklor på kroppen. Det kan finnas mikrorepor på displayen/skärmen, men dessa är inte synliga när displayen är påslagen.
Hur fungerar den gratis provperioden på 30 dagar?
Om du vill lämna tillbaka din produkt, oavsett anledning, kan du göra det helt konstnadsfritt inom 30 dagar.
För att göra det kontaktar du försäljaren direkt via ditt refurbed-konto och meddelar de att du vill byta eller lämna tillbaka din enhet.
Alternativt kan du naturligtvis kontakta vår refurbed kundtjänst. Du kommer att få en gratis retursedel från försäljaren på mail eller till ditt refurbed-konto. Alternativt kan du kontakta vår kundtjänst på telefon 020 - 127 000 eller via mail på service@refurbed.se Vi hjälper dig gladeligen komma i kontakt med försäljaren.
Vilka är mina garantivillkor?
Vi erbjuder minst 12 månaders garanti på alla refurbed Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator. Detta täcker alla tekniska defekter som kan uppstå under denna period och som inte orsakats av dig själv.

Exempel:
- Enheten kan inte längre slås på.
- Enheten kan inte hitta ett nätverk.
- Högtalaren fungerar inte.

Batteriet omfattas också av garantin. En distinktion görs mellan normalt slitage och tekniska defekter. Tekniska defekter täcks av garantin och kännetecknas av onormalt beteende. Onormalt beteende kan till exempel vara att enheten bara kan laddas upp till 40 %. Observera att din minst 12 månaders garanti är refurbeds frivilliga kommersiella löfte till dig. Detta påverkar inte dina lagstadgade konsumenträttigheter
Hur kan refurbed garantera kvaliteten på din Olimpia Splendid Caldorad 9TT 99617 Oljeradiator?
Endast professionella och certifierade återförsäljare får erbjuda sina elektroniska produkter via refurbed. Detta säkerställer vi med löpande kvalitetstester och ständig övervakning. Våra återförsäljare finns alla inom EU. Detta gör att vi kan garantera snabba leveranstider och optimal kontakt för att alltid prestera vårt bästa.
Vilka miljöskyddsprojekt stöttar vi?
Vi har planterat över 6,6 miljoner träd sedan vi grundades - vi är mycket stolta över detta. Men det var dags att göra ännu mer för vår miljö. Därför stöder vi projekt som:
- Naturvård och återställning - vi planterar träd, återställer ekosystemens balans och skyddar befintliga skogar
- Innovativ CO₂-borttagning - vilket tar bort CO₂ från atmosfären och lagrar den permanent
- Återvinning av e-avfall: Vi återför elektronik till kretsloppet och återanvänder material

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för första gången och spara 200 kr!

Missa aldrig ett erbjudande igen.

Information om användningen av personuppgifter finns i vår Integritetspolicy.