Inga omdömen än

Var inte orolig, våra produkter genomgår omfattande tester. Dessutom har du 30 dagar på dig för att få en fullständig återbetalning, inga frågor ställda.

Fortfarande osäker?

Produktdetaljer
FAQs

OnePlus Nord CE 3 Lite
8 GB | 128 GB | Pastellime

  • OnePlus Nord CE 3 Lite | 8 GB | 128 GB | Pastellime, image 1 of 1
Bilden är endast för illustrationssyfte
128 GB
8.0 GB
Ditt val är slut i lager, vänligen välj ett annat alternativ
Ytterligare tjänster
Express utcheckning
Betala senare med
  • Fungerar som ny
  • 30 dagars fri retur
  • Minst 12 månaders garanti
  • Flera betalningsmetoder
  • Mer hållbart
  • Färg
    grön
  • Minne
    128 GB
  • Skärmstorlek
    6.7 "
    2412 x 1080
  • Kamera
    108.0 MP
    16.0 MP
  • SIM
    Dual-SIM
  • Batteri
    5000 mAh
Anmärkning
Genom rekonditioneringsprocessen kan IPxx certifieringen inte längre garanteras vilket innebär att till exempel vattenskador inte omfattas av garantin
Anslutningar
USB-C 2.0, Audio in/out
Batteri
5000 mAh
Dimensioner
76 x 165.5 x 8.3 mm
Display
IPS, 120 Hz
Frontkamera
16.0 MP
Färg
grön
Grafikkort
Qualcomm Adreno 619
Kamera
108.0 MP
Lanseringsår
2023
Maxkapacitet minneskort
microSD max. 1 TB
Minne
128 GB
Märke
OnePlus
Nätverk
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, NFC, 5G
Operativsystem
Android 13 och senare
Processor
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 64bit, 2 x 2.20GHz Kryo 660 Gold + 6 x 1.70GHz Kryo 660 Silver
RAM-minne
8.0 GB
SIM
Dual-SIM
Sensor
Accelerometer, Gyroskop, Närhetssensor, Ljussensor, Kompass, Fingeravtrycksläsare (sidan)
Skärmstorlek
6.7 "
Skärmsupplösning
2412 x 1080
Vikt
195.0 g
Övrigt
Andra kameran 2.0 MP Macro, Tredje kameran 2.0 MP Skärpedjup

Din nya refurbed-produkt

Refurbed-produkter är mer hållbara och upp till 40% billigare jämfört med att köpa nytt. Du får minst 12 månaders garanti med refurbed och kan alltid testa din produkt gratis i 30 dagar.

OnePlus Nord CE 3 Lite - Beskrivning

Nord CE 3 Lite från OnePlus – Rekonditionerad mobiltelefon för vardagen och framtiden

Letar du efter en smartphone som kombinerar kraft, stil och ett smartare miljöval? Nord CE 3 Lite från OnePlus levererar allt du behöver för att hålla dig uppkopplad, kreativ och organiserad. Välj en rekonditionerad mobiltelefon och ta ett steg mot en mer hållbar framtid – utan att kompromissa på prestanda eller trygghet.

Varför välja en rekonditionerad Nord CE 3 Lite?

  • Miljösmart val: Genom att välja en rekonditionerad OnePlus Nord CE 3 Lite minskar du elektronikavfallet och gör en konkret skillnad för miljön. Du får en pålitlig smartphone som är noggrant testad, rengjord och återställd.
  • 12 månaders garanti: Känn dig trygg med minst ett års garanti – kvalitet du kan lita på.
  • 30 dagars öppet köp: Testa hemma i lugn och ro. Om det inte känns rätt får du pengarna tillbaka, utan krångel.

Kraftfull prestanda för en aktiv vardag

  • Stor, följsam skärm: Den 6,72-tums IPS-skärmen med 120 Hz uppdateringsfrekvens ger en mjuk, responsiv upplevelse – perfekt för streaming, spel eller sociala medier.
  • Snabb processor: Qualcomm Snapdragon 695 och kraftfullt Adreno 619-grafikkort låter dig växla mellan appar, multitaska och köra krävande tjänster utan fördröjning.

Fånga vardagens alla ögonblick

  • Huvudkamera på 108 MP: Skapa tydliga, detaljrika foton – från spontana porträtt till inspirerande landskap.
  • Mångsidig kamerauppsättning: Macro- och djupsensorn gör det enkelt att leka med perspektiv och skärpedjup. Frontkameran på 16 MP ger snygga selfies och videosamtal.
  • Batteri som räcker dagen ut: Tack vare ett kraftfullt 5000 mAh-batteri slipper du oroa dig för urladdning mitt i dagens tempo.

Praktisk och säker

  • Rikligt med lagring: Med stöd för microSD upp till 1 TB får du plats för alla minnen, appar och dokument.
  • Smidiga anslutningar: USB-C, 5G, Bluetooth 5.1 och NFC gör det enkelt att vara uppkopplad, oavsett var du är.
  • Fingeravtrycksläsare: Lås upp mobilen snabbt och säkert, direkt från sidan.
Vanliga frågor om Nord CE 3 Lite

Hur bra är kameran för vardagsbilder? Kameran på 108 MP fångar vardagens ögonblick med skarpa detaljer. Macro- och djupsensorerna hjälper dig skapa kreativa bilder, oavsett om du fotar vänner eller natur.

Klarar mobilen de senaste apparna och spelen? Ja, Snapdragon-processorn och 6,72-tums skärmen med 120 Hz gör att allt flyter på smidigt – från sociala medier till mobilspel.

Hur bidrar jag till miljön med en rekonditionerad telefon? Du minskar elektronikavfallet och förlänger produktens livscykel. Ett smartare och mer hållbart val – utan kompromisser!


Gör ett medvetet val för både dig själv och planeten. Välj en rekonditionerad OnePlus Nord CE 3 Lite – säkerhet, kvalitet och hållbarhet i varje användning. 🌱

Vår refurbed förnyelseprocess

Alla refurbed-produkter går igenom en förnyelseprocess som består av upp till 40 steg tills de är som nya igen - vi har lyft fram 5 viktiga steg nedan:

Försäljare köper använda produkter

1. Försäljare köper använda produkter

Rensning av data

2. Rensning av data

Rekonditionering av defekta komponenter

3. Utbyte av defekta komponenter

Yttre bearbetning

4. Yttre bearbetning

Försäljning via refurbed

5. Försäljning via refurbed

Vad är refurbed?
Refurbed är en digital marknadsplats för rekonditionerad elektronik. En refurbed OnePlus Nord CE 3 Lite fungerar som en ny men är mycket billigare. Hur kan det komma sig? Så fort våra återförsäljare har fått in en använd produkt tar deras experter den igenom en förnyelseprocess på 40 steg. Det här görs med alla produkter för att försäkra att de både fungerar och ser ut som nya. Det betyder att vi kan erbjuda värdefulla profukter som är mer hållbara.
Varför ska jag köpa min OnePlus Nord CE 3 Lite hos refurbed?
Med en OnePlus Nord CE 3 Lite från refurbed får kan du inte bara spara upp till 40% billigare jämfört med en ny, men du handlar också mer hållbart! Dessutom ger vi dig alltid minst en 12 månaders garanti och 30 dagars gratis provperiod där du kan skicka tillbaka telefonen och få pengarna tillbaka. Det betyder att du sparar pengar och får möjlighet att testa produkten så att den passar perfekt för dig. Inte nog med det, vi planterar ett träd i ditt namn för varje såld produkt.
Varför är en OnePlus Nord CE 3 Lite så billig hos refurbed?
Alla våra återförsäljare är specialiserade på specifika varumärken. De köper oftast stora organisationers utrustning i stora volymer till låga priser. Deras specialitet gör förnyelseprocessen väldigt effektiv vilket resulterar i helt förnyade produkter som är upp till 40% billigare än nya produkter.
Vad exakt betyder de olika produktkategorierna?
refurbed OnePlus Nord CE 3 Lites fungerar som nya enheter och har därför inga funktionella begränsningar. Enheternas visuella skick kan väljas baserat på dina behov. Vilka är de visuella kategorierna?

Premium (AA-Grading)
Premium OnePlus Nord CE 3 Lites är visuellt identiska med nya, utan synliga tecken på slitage eller användning. Inga repor, skråmor, bucklor eller fläckar på kroppen eller skärmen.
Utmärkt (A-Grading)
Utmärkt OnePlus Nord CE 3 Lites har inga bucklor, repor eller tecken på slitage synliga från ett avstånd på 30 cm - varken på kroppen eller på displayen.
Väldigt bra (B-grading)
Väldigt bra OnePlus Nord CE 3 Lites kan ha minimala bucklor, repor eller slitage på kroppen som kan ses från 30 cm avstånd. Det kan finnas mikrorepor på displayen/skärmen, men dessa är inte synliga när displayen är på.
Bra (C-Grading)
Bra OnePlus Nord CE 3 Lites har synliga tecken på användning såsom repor och/eller bucklor på kroppen. Det kan finnas mikrorepor på displayen/skärmen, men dessa är inte synliga när displayen är påslagen.
Hur fungerar den gratis provperioden på 30 dagar?
Om du vill lämna tillbaka din produkt, oavsett anledning, kan du göra det helt konstnadsfritt inom 30 dagar.
För att göra det kontaktar du försäljaren direkt via ditt refurbed-konto och meddelar de att du vill byta eller lämna tillbaka din enhet.
Alternativt kan du naturligtvis kontakta vår refurbed kundtjänst. Du kommer att få en gratis retursedel från försäljaren på mail eller till ditt refurbed-konto. Alternativt kan du kontakta vår kundtjänst på telefon 020 - 127 000 eller via mail på service@refurbed.se Vi hjälper dig gladeligen komma i kontakt med försäljaren.
Vilka är mina garantivillkor?
Vi erbjuder minst 12 månaders garanti på alla refurbed OnePlus Nord CE 3 Lite. Detta täcker alla tekniska defekter som kan uppstå under denna period och som inte orsakats av dig själv.

Exempel:
- Enheten kan inte längre slås på.
- Enheten kan inte hitta ett nätverk.
- Högtalaren fungerar inte.

Batteriet omfattas också av garantin. En distinktion görs mellan normalt slitage och tekniska defekter. Tekniska defekter täcks av garantin och kännetecknas av onormalt beteende. Onormalt beteende kan till exempel vara att enheten bara kan laddas upp till 40 %. Observera att din minst 12 månaders garanti är refurbeds frivilliga kommersiella löfte till dig. Detta påverkar inte dina lagstadgade konsumenträttigheter
Hur kan refurbed garantera kvaliteten på din OnePlus Nord CE 3 Lite?
Endast professionella och certifierade återförsäljare får erbjuda sina elektroniska produkter via refurbed. Detta säkerställer vi med löpande kvalitetstester och ständig övervakning. Våra återförsäljare finns alla inom EU. Detta gör att vi kan garantera snabba leveranstider och optimal kontakt för att alltid prestera vårt bästa.
Vilka miljöskyddsprojekt stöttar vi?
Vi har planterat över 6,6 miljoner träd sedan vi grundades - vi är mycket stolta över detta. Men det var dags att göra ännu mer för vår miljö. Därför stöder vi projekt som:
- Naturvård och återställning - vi planterar träd, återställer ekosystemens balans och skyddar befintliga skogar
- Innovativ CO₂-borttagning - vilket tar bort CO₂ från atmosfären och lagrar den permanent
- Återvinning av e-avfall: Vi återför elektronik till kretsloppet och återanvänder material

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för första gången och spara 200 kr!

Missa aldrig ett erbjudande igen.

Information om användningen av personuppgifter finns i vår Integritetspolicy.