Inga omdömen än

Var inte orolig, våra produkter genomgår omfattande tester. Dessutom har du 30 dagar på dig för att få en fullständig återbetalning, inga frågor ställda.

Fortfarande osäker?

Produktdetaljer
FAQs

Sony PlayStation PSone
Grå

  • Sony PlayStation PSone | Grå, image 1 of 1
Bilden är endast för illustrationssyfte
Produkten finns för närvarande inte i lager
Upptäck mer PlayStation
Anmärkning
Genom rekonditioneringsprocessen kan IPxx certifieringen inte längre garanteras vilket innebär att till exempel vattenskador inte omfattas av garantin
Anslutningar
Composite, S-Video, serial, parallel
Controller
0
Dimensioner
194 x 38 x 146 mm
Färg
grå
Märke
Sony
Spelkonsol
Sony PlayStation PSone
Vikt
1660.0 g
med spel
nej

Din nya refurbed-produkt

Refurbed-produkter är mer hållbara och upp till 40% billigare jämfört med att köpa nytt. Du får minst 12 månaders garanti med refurbed och kan alltid testa din produkt gratis i 30 dagar.

Sony PlayStation PSone - Beskrivning

Klassisk spelglädje med rekonditionerad Sony PlayStation PSone

Drömmer du om att återuppleva legendariska spelkvällar? Med en rekonditionerad Sony PlayStation PSone får du tillgång till tidlösa spel och en smidig konsolupplevelse – samtidigt som du väljer en mer hållbar väg för din underhållning. PSone är en ikon från Sonys spelhistoria som fortsätter att sprida glädje, nu med miljön i åtanke.

Därför väljer du en rekonditionerad PSone från refurbed

  • Spelklassiker nära till hands: Upplev allt från storslagna äventyr till snabba race. PSone öppnar dörren till en värld av ikoniska PlayStation-spel.
  • Smidig design för alla hem: Tack vare kompakta mått passar konsolen lika bra i vardagsrummet som i studentrummet.
  • Flera anslutningar: Koppla enkelt in konsolen till din TV med Composite eller S-Video och utforska spelvärlden på det sätt som passar dig bäst.
  • Pålitlig och rekonditionerad: Alla konsoler är professionellt kontrollerade och rengjorda för att ge dig en trygg och problemfri spelupplevelse.
  • Ett mer hållbart val: Genom att välja rekonditionerad elektronik minskar du elektroniskt avfall och bidrar till en grönare framtid – utan att kompromissa på kvalitet eller spelglädje. ♻️

Spela på ditt sätt – och gör skillnad

Oavsett om du vill återse dina favoritspel från barndomen eller upptäcka PlayStations klassiska titlar för första gången, ger PSone dig friheten att spela på dina villkor. Konsolen är lätt att installera och enkel att använda – perfekt för både nya och erfarna gamers.

Vanliga frågor om Sony PlayStation PSone

Hur fungerar en rekonditionerad spelkonsol? > En rekonditionerad PSone har testats, rengjorts och uppgraderats vid behov. Du får en konsol som är pålitlig och redo att användas direkt ur kartongen.

Kan jag använda mina gamla spel och tillbehör? > Ja! PSone är kompatibel med klassiska PlayStation-spel och originaltillbehör (kontroller, minneskort osv.) – perfekt för dig som vill väcka gamla spelfavoriter till liv.

Passar PSone till dagens TV-apparater? > Konsolen ansluts via Composite eller S-Video. De flesta moderna TV-apparater har stöd för dessa anslutningar eller kan enkelt kompletteras med en adapter.

Tryggt köp hos refurbed

  • Minst 12 månaders garanti: Spela med extra trygghet.
  • 30 dagars fri retur: Testa hemma i lugn och ro. Om konsolen inte passar dig, returnera utan kostnad.
Sammanfattning

Sony PlayStation PSone ger dig timmar av spännande spel och nostalgi. Välj rekonditionerad – för planeten, plånboken och spelglädjen. Utforska klassiker på ett smartare och mer hållbart sätt – det är framtidens spelande.

Vår refurbed förnyelseprocess

Alla refurbed-produkter går igenom en förnyelseprocess som består av upp till 40 steg tills de är som nya igen - vi har lyft fram 5 viktiga steg nedan:

Försäljare köper använda produkter

1. Försäljare köper använda produkter

Rensning av data

2. Rensning av data

Rekonditionering av defekta komponenter

3. Utbyte av defekta komponenter

Yttre bearbetning

4. Yttre bearbetning

Försäljning via refurbed

5. Försäljning via refurbed

Vad är refurbed?
Refurbed är en digital marknadsplats för rekonditionerad elektronik. En refurbed Sony PlayStation PSone fungerar som en ny men är mycket billigare. Hur kan det komma sig? Så fort våra återförsäljare har fått in en använd produkt tar deras experter den igenom en förnyelseprocess på 40 steg. Det här görs med alla produkter för att försäkra att de både fungerar och ser ut som nya. Det betyder att vi kan erbjuda värdefulla profukter som är mer hållbara.
Varför ska jag köpa min Sony PlayStation PSone hos refurbed?
Med en Sony PlayStation PSone från refurbed får kan du inte bara spara upp till 40% billigare jämfört med en ny, men du handlar också mer hållbart! Dessutom ger vi dig alltid minst en 12 månaders garanti och 30 dagars gratis provperiod där du kan skicka tillbaka telefonen och få pengarna tillbaka. Det betyder att du sparar pengar och får möjlighet att testa produkten så att den passar perfekt för dig. Inte nog med det, vi planterar ett träd i ditt namn för varje såld produkt.
Varför är en Sony PlayStation PSone så billig hos refurbed?
Alla våra återförsäljare är specialiserade på specifika varumärken. De köper oftast stora organisationers utrustning i stora volymer till låga priser. Deras specialitet gör förnyelseprocessen väldigt effektiv vilket resulterar i helt förnyade produkter som är upp till 40% billigare än nya produkter.
Vad exakt betyder de olika produktkategorierna?
refurbed Sony PlayStation PSones fungerar som nya enheter och har därför inga funktionella begränsningar. Enheternas visuella skick kan väljas baserat på dina behov. Vilka är de visuella kategorierna?

Premium (AA-Grading)
Premium Sony PlayStation PSones är visuellt identiska med nya, utan synliga tecken på slitage eller användning. Inga repor, skråmor, bucklor eller fläckar på kroppen eller skärmen.
Utmärkt (A-Grading)
Utmärkt Sony PlayStation PSones har inga bucklor, repor eller tecken på slitage synliga från ett avstånd på 30 cm - varken på kroppen eller på displayen.
Väldigt bra (B-grading)
Väldigt bra Sony PlayStation PSones kan ha minimala bucklor, repor eller slitage på kroppen som kan ses från 30 cm avstånd. Det kan finnas mikrorepor på displayen/skärmen, men dessa är inte synliga när displayen är på.
Bra (C-Grading)
Bra Sony PlayStation PSones har synliga tecken på användning såsom repor och/eller bucklor på kroppen. Det kan finnas mikrorepor på displayen/skärmen, men dessa är inte synliga när displayen är påslagen.
Hur fungerar den gratis provperioden på 30 dagar?
Om du vill lämna tillbaka din produkt, oavsett anledning, kan du göra det helt konstnadsfritt inom 30 dagar.
För att göra det kontaktar du försäljaren direkt via ditt refurbed-konto och meddelar de att du vill byta eller lämna tillbaka din enhet.
Alternativt kan du naturligtvis kontakta vår refurbed kundtjänst. Du kommer att få en gratis retursedel från försäljaren på mail eller till ditt refurbed-konto. Alternativt kan du kontakta vår kundtjänst på telefon 020 - 127 000 eller via mail på service@refurbed.se Vi hjälper dig gladeligen komma i kontakt med försäljaren.
Vilka är mina garantivillkor?
Vi erbjuder minst 12 månaders garanti på alla refurbed Sony PlayStation PSone. Detta täcker alla tekniska defekter som kan uppstå under denna period och som inte orsakats av dig själv.

Exempel:
- Enheten kan inte längre slås på.
- Enheten kan inte hitta ett nätverk.
- Högtalaren fungerar inte.

Batteriet omfattas också av garantin. En distinktion görs mellan normalt slitage och tekniska defekter. Tekniska defekter täcks av garantin och kännetecknas av onormalt beteende. Onormalt beteende kan till exempel vara att enheten bara kan laddas upp till 40 %. Observera att din minst 12 månaders garanti är refurbeds frivilliga kommersiella löfte till dig. Detta påverkar inte dina lagstadgade konsumenträttigheter
Hur kan refurbed garantera kvaliteten på din Sony PlayStation PSone?
Endast professionella och certifierade återförsäljare får erbjuda sina elektroniska produkter via refurbed. Detta säkerställer vi med löpande kvalitetstester och ständig övervakning. Våra återförsäljare finns alla inom EU. Detta gör att vi kan garantera snabba leveranstider och optimal kontakt för att alltid prestera vårt bästa.
Vilka miljöskyddsprojekt stöttar vi?
Vi har planterat över 6,6 miljoner träd sedan vi grundades - vi är mycket stolta över detta. Men det var dags att göra ännu mer för vår miljö. Därför stöder vi projekt som:
- Naturvård och återställning - vi planterar träd, återställer ekosystemens balans och skyddar befintliga skogar
- Innovativ CO₂-borttagning - vilket tar bort CO₂ från atmosfären och lagrar den permanent
- Återvinning av e-avfall: Vi återför elektronik till kretsloppet och återanvänder material

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för första gången och spara 200 kr!

Missa aldrig ett erbjudande igen.

Information om användningen av personuppgifter finns i vår Integritetspolicy.